2015-ben volt talán amikor elkezdődött nálunk ez a folyamat. Mi mindig palackos ásványvizet hordtunk haza és nagyon precízen gyűjtöttük is külön a papír és a műanyag szemetet.
Aztán idővel arra a megállapításra jutottunk, hogy borzasztó sok műanyag szemetet termelünk és kellene erre egy megoldás.
Mi hogyan kezdtük el?
2015-ben volt talán amikor elkezdődött nálunk ez a folyamat. Mi mindig palackos ásványvizet hordtunk haza és nagyon precízen gyűjtöttük is külön a papír és a műanyag szemetet.
Aztán idővel arra a megállapításra jutottunk, hogy borzasztó sok műanyag szemetet termelünk és kellene erre egy megoldás.
Mivel 2017 év elején már sejtettem, hogy van valami nőgyógyászati betegségem és olvastam is sokat a témában, hogy milyen táplálkozással és életmóddal tudom enyhíteni a tüneteket, ezért úgy láttuk érdemes beruházni egy komolyabb víztisztítóra.
Innentől kezdve drasztikusan csökkent a műanyag szemetünk és a szelektíves kukához sem kellett olyan sokat lejárkálnom.
Na de ami abszolút meglepő volt, hogy pár hónap után, ha valahol műanyag palackos vizet ittam, akkor szinte kiéreztem a műanyag ízét a vízből. Tudom furán hangzik, de idővel tényleg érzékenyebb leszel arra, hogy milyen vizet iszol.
Aztán fokozatosan lecseréltem a tisztítószereket és kozmetikumokat is.
Még mindig van bőven hova fejlődni, de elindultunk egy jó úton, hogy környezettudatos háztartást vezessünk.
Te készen állsz erre a kalandra?
Jöjjenek a tippek
Az otthonod környezettudatossá tétele fontos lépés a fenntartható életmód felé, és ahogy tisztul az otthonod te is tisztulni fogsz. Ez egy izgalmas kaland és hidd el sokkal egészségesebb és jobb környezetet teremthetsz az otthonodban, ha odafigyelsz egy-két apróságra. Kezd kicsiben, az első lépés is fontos lépés.
Itt van néhány tipp, amelyek segíthetnek ebben:
- Energiahatékonyság növelése: Cseréld le az izzókat energiatakarékos LED-ekre, és telepíts időzítős vagy mozgásérzékelős kapcsolókat. Ily módon csökkentheted az energiafogyasztást.
- Víztakarékosság: Szerelj fel víztakarékos eszközöket, például zuhanyfejet és víztakarékos WC-t. Ügyelj arra is, hogy ne pazarold a vizet, és használd újra a szürkevizet, akár leszűrés után a növények öntözésére is jó.
- Helyi termékek vásárlása: Vásárolj helyi termékeket, mivel így csökkentheted az áruszállítás költségeit és az üvegházhatású gázok kibocsátását.
- Hulladékcsökkentés és újrahasznosítás: Tanulj meg szelektíven gyűjteni, és válassz újrahasznosítható vagy komposztálható csomagolású termékeket. Próbálj meg minimalizálni a hulladékot, és gondold át, hogyan lehetne újrahasznosítani a meglévő tárgyakat.
- Környezetbarát tisztítószerek használata: Használj környezetbarát, biológiailag lebomló tisztítószereket, hogy minimalizáld a környezetre gyakorolt hatásukat.
- Természetes anyagok használata: Válassz természetes anyagokból készült bútorokat és dekorációkat, mivel ezek gyakran kevesebb káros anyagot bocsátanak ki a környezetbe.
- Komposztálás: Ha van kerted, kezdhetsz komposztálással, hogy a konyhai hulladékot és a kerti hulladékot komposzttá alakítsd, ami tápanyagokban gazdag földet eredményez.
- Növények termesztése: Telepíts növényeket otthonodba, mivel ezek nemcsak levegőt tisztítanak, hanem kellemes környezetet is teremtenek.
- Vegyél kevesebb műanyagot: Próbáld minimalizálni a műanyag használatát, és válaszd inkább az újrahasznosítható, környezetbarát alternatívákat.
- Válassz fenntartható építési anyagokat: Ha építkezel vagy felújítasz, válassz olyan anyagokat, amelyek környezetbarátak és fenntarthatóak.
Ezek a lépések hozzájárulhatnak ahhoz, hogy otthonod környezetbarátabb legyen, és pozitív hatással lehessen a környezetre.
Hidd el te is nagyon sokat tehetsz a környezetért.